Nová internetová stránka Katedry archeológie v Nitre je tu! Na našej novej internetovej stránke nájdete bohaté množstvo informácií o našom tíme, odborných pracovníkoch a študentoch, ktorí tvoria srdce a dušu našej katedry. 🙂

Aktivity

Mŕtvi spod šibeníc v múzeu v Senci

Image

Naša katedra na DOD

Image

Výskum našej katedry sa dostal do užšej nominácie na cenu časopisu Pamiatky a múzeá

Dňa 27.9.2023 sa v priestoroch Slovenskej národnej galérie udeľovali ceny časopisu Pamiatky a múzeá. Archeologický výskum šibenice v Holíči sa dostal do užšej nominácie v kategórii Objav-nález-akvizícia.

Image

6000 rokov stará praveká osada objavená v Dudinciach

Image

Odštartovala tretia sezóna výskumu hradiska v Jánovciach-Machalovciach

Image

Kultúrna trasa Terra Beliana

Image

Výskum šibenice v Holíči pokračoval aj tento rok!

V termíne od 29.5. 2023 do 2.6.2023 realizovala Katedra archeológie už tretiu etapu výskumu šibenice v Holíči.

Viac informácií

 

Image

Večery s archeológiou v Ponitrianskom múzeu

Cyklus prednášok z archeológie organizovaný v spolupráci s Ponitrianskym múzeom v Nitre. Viac informácií získate po kliknutí na tento odkaz

Image

Deň otvorených dverí na Katedre archeológie

Katedra “otvára” svoje dreve pre všetkých záujemcov o štúdium! Príďte sa 16. februára o 10:30 hod. pozrieť na prezentáciu štúdia prostredníctvom stanovíšť, kde uvidíte ukážky práce archeológa, archeologické nálezy, vojenskú archeológiu, dokumentáciu a digitalizáciu pamiatok či ukážky z publikácií katedry.

Image

Konferencia Katedry archeológie

Srdečne pozývame na konferenciu, ktorú usporadúva Katedra archeológie FF UKF v Nitre v rámci podujatia Týždeň vedy a techniky 2022, dňa 9.11.2022 v Akropole, na Hodžovej ul. 1, v Nitre od 9:30 do 14:00.

Image

Stratená minulosť – beseda s archeológmi

Dňa 29.9.2022 Katedra archeológie FF UKF v Nitre organizovala, v spolupráci so Základnou školou Jána Palárika v Majcichove besedu, pri príležitosti podujatia Európska noc výskumníkov.

Image

Spojenie katedier

S účinnosťou od 1. júla 2022 došlo s spojeniu Katedry archeológie a Katedry muzeológie do jedného pracoviska pod názvom Katedra archeológie.

 

Image